Biblia na Komunię Świętą oraz Konfirmację

Zbliża się czas I Komunii Świętej i Konfirmacji. Jest to wyjątkowy moment w życiu dzieci. Poza uroczystością w kościele, świętuje się także z rodziną i wręcza prezenty. Wiele osób zastanawia się, jaki podarunek wręczyć dziecku z okazji I Komunii Świętej lub Konfirmacji. Zgodnie z tradycją prezenty powinny przede wszystkim nawiązywać do okoliczności, a przy tym trafiać w gust młodych osób.

Biblia – Pismo Święte  na Komunię Świętą

Idealny prezent z okazji Konfirmacji lub I Komunii Świętej powinien być nie tylko pamiątką, ale także towarzyszyć dziecku na nowym etapie życia. Wśród upominków pojawiają się eleganckie i klasyczne pamiątki, jedną z nich może być Biblia.

Pismo Święte jest najbardziej wartościowym prezentem. Wydania można dostosować do wieku dziecka oraz upodobań. W sklepie online i księgarni stacjonarnej Towarzystwa Biblijnego w Polsce można znaleźć różne rodzaje Pisma Świętego – od obrazkowego, przez wydania komiksowe, po pełne wydania Biblii. Wybór jest tak duży, że może sprawiać trudności.

Jakie podarunki sprawdzą się najlepiej?

Poniżej znajdziesz wyjątkowe propozycje prezentów na I Komunię Świętą lub Konfirmację, które z oryginalną dedykacją będą niepowtarzalną pamiątką dla każdego obdarowanego dziecka.

Biblie polecane prezenty na I Komunię Świętą lub Konfirmację

Biblia Ekumeniczna z ilustracjami – ilustracje do tego wydania Biblii Ekumenicznej wykonał znany i wielokrotnie nagradzany hiszpański malarz i rysownik José Pérez Montero. Realistyczne obrazy historii biblijnych oraz mapy z pewnością ułatwią zrozumienie przesłania Pisma Świętego. Będą dobrą podstawą do wspólnego, rodzinnego czytania i rozważania słów tej świętej Księgi.

Sprawdź nasze produkty w sklepie

Biblia w komiksie – jest to zapierająca dech w piersiach barwna i dynamiczna kreska oraz sprawna narracja. Z pewnością zaciekawi młodych czytelników, otwierając ich na biblijne treści. Pięknie wydane dzieło, od którego trudno się oderwać! Czytając ten wyjątkowy komiks, poznaje się prawdziwie wielkich bohaterów wśród których są m.in.: Abraham – Wybraniec, Józef – Sprawiedliwy, Mojżesz – Święty Prorok, Dawid – Nieustraszony Wojownik Pana, Salomon – Wielki Mędrzec, Daniel – Boży Bojownik, Królowa Estera – Waleczna Królowa, Paweł – Męczennik i… oczywiście Jezus Chrystus – Największy Niepokonany Bohater i Syn Boga!

Zobacz ofertę w sklepie

Pismo Święte dla młodych z papugą – po raz pierwszy w Polsce pełny tekst Pisma Świętego w pallotyńskim tłumaczeniu. Połączono go z najpopularniejszą na świecie edycją Biblii dla dzieci i młodzieży potocznie nazywaną „Biblią z papugą”. Grafiki, komentarze, objaśnienia, ciekawostki, didaskalia, przygodowa stylizacja, kolorowe mapy i wiele innych elementów przygotowano po to, aby młody czytelnik ze zrozumieniem i w pełni świadomie korzystał z dobrodziejstw Słowa Bożego.

Zobacz ofertę w sklepie

Biblia Ekumeniczna bez ksiąg deuterokanonicznych – to jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Przekład z języków oryginalnych z 2018 r. dokonany przez międzywyznaniowy zespół biblistów z jedenastu kościołów (tradycji katolickiej, prawosławnej i protestanckiej).

Zobacz ofertę w sklepie

Biblia Ekumeniczna z księgami deuterokanonicznymi

Zobacz ofertę w sklepie

Biblia Tysiąclecia – przekład katolicki z języków oryginalnych, zainicjowany przez benedyktynów tynieckich z Krakowa.

Zobacz ofertę w sklepie

Biblia Paulistów – jest to przekład katolicki z języków oryginalnych z 2008 r., zainicjowany przez Towarzystwo Świętego Pawła. Tłumaczenie cechuje nowatorski układ tekstu. Zawiera odnośniki do paralelnych fragmentów biblijnych, przypisy (historyczne i kulturowe) oraz komentarz teologiczny.

Zobacz ofertę w sklepie