Historie biblijne dla każdego – Projekt Bibliobus

 

Projekt Bibliobus został zrealizowany z sukcesem. Jego celem było przybliżenie historii piśmiennictwa, druku i powstania Biblii. Mówiliśmy także o przekładach Pisma Świętego na języki świata. Z tym wyjątkowym projektem dotarliśmy do dzieci i młodzieży szkolnej. Odwiedziliśmy parafie, a także byliśmy na rynkach miast – często uczestnicząc w lokalnych wydarzeniach.

Prasa GuttenbergaDlaczego projekt był ważny?

Biblia to Księga o miłości Pana Boga do człowieka, która realizowała się na tle niełatwej historii. Celem Słowa Bożego jest zbawienie człowieka i ofiarowanie mu nowego życia oraz przyjaźni ze Stwórcą. Czytając Pismo Święte z otwartym sercem, zaczynamy rozumieć, że Biblia to wciąż aktualne słowo skierowane osobiście do każdego z nas.

Dlatego grupa osób oraz parafii katolickich i ewangelickich dla których ważna jest Biblia, przebudowali piętrowy autobus miejski, który dawniej jeździł ulicami Berlina, i wyruszyli w trasę, aby opowiadać o najpopularniejszej księdze świata. Była także możliwość obejrzenia i dotknięcia wszystkich zgromadzonych przedmiotów oraz okazja do rozmów o historii tych eksponatów.

Na dolnym poziomie Bibliobusa zorganizowano wystawę o Biblii, przygotowaną z perspektywy ekumenicznej oraz stoisko z książkami Towarzystwa Biblijnego w Polsce. Każdy kto chciał, mógł wydrukować fragment Biblii, używając do tego repliki prasy Gutenberga.

Dzięki modlitwie i wsparciu życzliwych osób, mogliśmy być w kilku polskich miastach – w Węgrowie, w Rawie Mazowieckiej, w Mińsku Mazowieckim, w Cieszynie oraz w Wiśle.

Podziękowania

Dziękujemy wszystkim, którzy modlili się za powodzenie projektu i wzięli w nim czynny udział.

Węgrów

Mińsk Mazowiecki

Rawa Mazowiecka

Cieszyn

Wisła