Biblia to jest Księgi Starego i Nowego...

Biblia to jest Księgi Starego i Nowego Testamentu wg. J. Wujka

W100
100,00 zł
Brutto

Biblia to jest Księgi Starego i Nowego Testamentu wg. J. Wujka

100% bezpieczne płatności

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Biblia to jest Księgi Starego i Nowego Testamentu wg. J. Wujka

Biblia to jest Księgi Starego i Nowego Testamentu wg. J. Wujka

Biblia to jest Księgi Starego i Nowego Testamentu wg. J. Wujka

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 


Płatność online:

Paczkomat 15,00 PLN

Kurier InPost 17,00 PLN

Kurier DPD 23,00 PLN

Odbiór osobisty gratis

Przy zakupie za kwotę powyżej 199PLN brutto – przesyłka do Paczkomatu GRATIS

 

Płatność za pobraniem:

Paczkomat 19,00 PLN

Kurier InPost 19,00 PLN

Kurier DPD 26,00 PLN

 

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem, przeprowadzane są za pośrednictwem Tpay.com

Opis

W naszej ofercie znajdziesz wybitne dzieło ks. Jakuba Wujka SJ. „Biblia to jest. Księgi Starego i Nowego Testamentu” jest wielce cenionym tłumaczeniem łacińskiego tekstu tzw. Wulgaty z 1596 roku, którego dokonał ks. Jakub Wujek SJ. Bardzo cenny przekład, który na przestrzeni upływających stuleci nie stracił na znaczeniu. „Biblia to jest. Księgi Starego i Nowego Testamentu” dziś uznawana jest jako arcydzieło polszczyzny XVI w.
Cała Biblia została nazwana „Biblią narodową Polaków aż po dzień dzisiejszy”. Pismo Święte Starego Testamentu liczy 45 ksiąg, Nowego Testamentu ksiąg 27. Są to księgi: historyczne, pouczające i prorockie.
Jakub Wujek SJ (ur. 1541 w Wągrowcu, zm. 27 lipca 1597 w Krakowie) – polski duchowny katolicki, jezuita, doktor teologii, rektor Akademii Wileńskiej, rektor kolegium jezuickiego w Poznaniu, autor przekładu Biblii na język polski – był szanowanym teologiem i wielce utalentowanym literatem oraz jednym z pierwszych Polaków, którzy wstąpili do Towarzystwa Jezusowego. Jego polski przekład Biblii pełnił w naszym kraju rolę tłumaczenia kanonicznego przez przeszło 360 lat!
Ks. Jakub Wujek urodził się w religijnej i majętnej rodzinie. Jego rodzice posiadali ziemie, ogrody i browar. Jego ojciec, Maciej Wujek, był zwolennikiem prowadzenia ksiąg miejskich w języku narodowym. Dzięki zamożności i staraniu rodziców, Jakub otrzymał gruntowne wykształcenie. Uczył się najpierw w przyklasztornej szkole cystersów w Wągrowcu, a później wyjechał na studia m.in. do Krakowa i Wiednia.
W wieku 24 lat Jakub Wujek – jako jeden z pierwszych Polaków – wstąpił do nowicjatu Towarzystwa Jezusowego. Trzy lata później złożył śluby wieczyste i przyjął święcenia kapłańskie. Został kaznodzieją kolegiaty w Pułtusku oraz wicerektorem i prokuratorem tamtejszego domu zakonnego. Głosił kazania i z naukami jeździł do Poznania, gdzie w kościele św. Marii Magdaleny słuchali go chętnie nie tylko katolicy, ale i różnowiercy.
Od 1592 poświęcił się prawie wyłącznie pracy nad nowym przekładem Pisma św. Oprócz wiekopomnego dzieła polskiego przekładu Pisma św. ogłosił wiele cennych, oryginalnych dzieł i rozpraw teologicznych (O Kościele Pana Chrystusowym. Pz 1580), polemicznych (Judicium. Kr 1570), katechetycznych, homiletycznych (Postilla catholica. Kr 1573; Postille mniejszej część pierwsza. Pz 1579-80) i ascetycznych, zarówno w języku polskim, jak i łacińskim. Przełożył również na język polski kilka dzieł ascetycznych, m. in. O naśladowaniu Pana Chrysta (Kr 1571) Tomasza a Kempis.
Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty. Księgarnia Towarzystwa Biblijnego w Polsce ma bogaty wybór publikacji o tematyce religijnej.

Szczegóły produktu

Format
15 x 21 cm
Stron
1728
Wydawnictwo
Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”
ISBN
9788387143022
Oprawa
twarda

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt został dodany do ulubionych

Strona wykorzystuje pliki cookies. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności